Nástroje

Všechny naše texty o nástrojích moderní frontendové kodéřiny najdete zde. Zabýváme se hlavně ekosystémem kolem Node.js, automatizací a rychlostí webu.

Efektivní ladění responzivních webů

27. 6. 2016 — Jak si poradit s dnešní škálou prohlížečů a zařízení? A jak s nepřítomností pořádných vývojářských nástrojů na mobilech? Svatý grál neznám, ale pár tipů ze své praxe bych měl.

Prosím, aktualizujte Picturefill na 2.3.1

29. 5. 2015 — Pokud tak neučiníte, na webu vám mohou přestat fungovat obrázky. A nebo – ještě lépe – prohlížeče zmrví nativní implementaci responzivních obrázků.

Co by měl umět webový kodér?

29. 3. 2015 — Kóder je technik, který oživuje uživatelská rozhraní webové prezentace nebo webové aplikace. Osnova pro výuku nebo aktualizaci znalostí o profesi.

Picturefill

13. 1. 2015 — Polyfill, který dokáže zařídit podporu nově standardizovaných responzivních obrázků.

Bower

17. 9. 2014 — Bower je správce frontend balíčků. jQuery, Bootstrap… Prostě balíčků.

VzhůruDolů.cz + Nette + Perch = ♥

12. 5. 2014 — O redakčním systému Perch, na kterém VzhůruDolů běží, jsem už tady psal. V nedávno aktualizované verzi backendu jsme přidali ještě jednu ingredienci, Nette. Vzniklá polévka může být zajímavá pro každého kdo s Nette pracuje na menších prezentačních webech a hledá vhodný redakční systém.

Grunt.js

7. 4. 2014 — Grunt [grŭnt] si říká „The JavaScript Task Runner“ a má v logu divočáka. Ale není to nic jiného než robot sloužící webovým vývojářům. Automatizuje opakující se nebo nudné úkoly.