Jsem frontend designér na volné noze s dvacetiletou praxí a nadšením pro moderní webové postupy a technologie. Rád vám pomůžu jako školitel nebo poradce.

Co umím?
Školení Publikace Přednášky
Frontendisti.cz Rozhovory
Kontakt

Co umím?

Optimalizace rychlosti načítání webu

Rychlost (nebo spíše pomalost) je hlavní problém dnešních responzivních webů. Rychlé weby přitom mají vyšší konverzní poměr. Můžete si mě najmout na jednorázovou konzultaci – jedna taková zvýšila Srovname.cz konverzní poměr na mobilních zařízeních o 26 %. Možná je ale také trvalejší spolupráce, jako v případě té naší s VašeČočky.cz. Pro vývojáře pořádám veřejné školení optimalizace rychlosti načítání, které je možné připravit na míru do firmy.

CSS Code Review a nastavení frontend architektury

Máte v CSS nepořádek, vývoj je pomalý a opakují se vám chyby? Žádný div, CSS je k tomu náchylné a jeho organizace vyžaduje soustředěnou péči. Nabízím analýzu problémů, nalezení a zavedení řešení trvalého charakteru. S vylepšením psaní stylů jsem pomáhal například ShopSysu (článek) nebo Svobodné Evropě.

Moderní technologie a postupy kolem CSS

Na školení „Dnešní webová kodéřina“ učím vývojáře efektivnější práci. Jednak pomocí nástrojů pro zvýšení produktivity, jako je Grunt či NPM nebo pomocí moderních CSS technologií typu flexbox. I toto školení je možné objednat jako firemní, jak už to udělaly společnosti jako oXy Online, Marbes nebo České dráhy.

Dohled či spolupráce na responzivním redesignu

Kromě CSS je zaměřuji na vliv responzivního designu na tvorbu uživatelských rozhraní – návrh a správnou implementaci těchto rozhraní. Dlouhodobě například spolupracuji na úspěšném responzivním redesignu e-shopu VašeČočky.cz. Do firmy je také možné objednat si školení responzivního designu. Tyto kurzy jsem školil ve firmách jako Český rozhlas, Profinit nebo Tieto.

Další vybrané spolupráce

 • Česká televize
  2013–2017: Technické poradenství k nové responzivní homepage a následně spolupráce na novém systému designu.
 • Webmium
  2013—2015: Spolupráce na systému responzivních šablon redakčního systému a následně zavedení atomického designu.
 • Moneta
  2016: Proškolení zaměstnanců na sérii frontend školení.
 • V letech 2003—2012 jsme s Jirkou Libánským ve studiu Shortcat pracovali pro Pražské jaro, Jablonex Group, Hippos design, Scuk, pražská kina Aero, Světozor, Bio OKO, Aerofilms, Palác Akropolis a další.

Školení

Techniky současného webového front-endu jsem školil v desítkách firem jako GE Money, Seznam.cz, ČTK, Etnetera, LMC nebo RWE. Podívejte se na seznam aktuálních školení.

Výborná prezentace, názorné ukázky, aktuální tipy a triky, užitečné nástroje a veškeré dotazy zodpovězené na jedničku… tomu říkám parádní školení!

Marek Říha, týmový vedoucí grafiků/kodérů Alza.cz

Martin nám připravil školení flexboxu na míru. Realizace předčila naše očekávání. Příští použití flexboxu už bude hračka.

Pavel Ševčík, Etnetera

Jednodenní školení přineslo více užitečných informací než většina velkých týdenních kurzů, které jsem měl možnost absolvovat. Děkujeme!

Marek Horák, Deutsche Boerse

Více na mé lektorské stránce.

Publikace

Přednášky

Frontendisti.cz

Spoluzaložil jsem a vedu spolek Frontendisti.cz, který se zaměřuje na vzdělávání webařské komunity: Organizuje srazy v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Rozhovory

 • StartupJobs – o „Vzhůru do (responzivního) webdesignu“ a dalších knihách.
 • WordCamp 2017 – o vývoji frontendu a vztahu k WordPressu.
 • DevMinutes – s Robinem Pokorným, Jirkou Pénzešem a Michalem Těhníkem o rozdílu mezi frontend designéry a vývojáři, o frontend nástrojích a budoucnosti oboru.
 • StartupJobs – o budoucnosti frontendu, dobrých frontendistech a taky jejich najímání.
 • Brus kódu 6 – s Robinem Pokorným o CSS preprocesorech.
 • Brus kódu 1 – v podcastu Robina Pokorného si povídáme o HTML5 tazích a Mobile First.
 • WebExpo Prague 2012 – s Honzou Sládkem hlavně o lásce ke kódeřině.

Kontakt

E martin@vzhurudolu.cz – T 724 071 700
TwitterFacebookLinkedInGoogle+

Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku.
V Zeleném údolí 1316/12
148 00, Praha-Kunratice
IČ: 68168861
DIČ: 7708304956