Podcast

Robin Pokorný a Martin Michálek vedou rozhovory se zajímavými lidmi kolem webového designu a vývoje.

Nalaďte nás: iTunes – Spotify – TuneIn – RSS podcastů.

 

Prakticky o GraphQL s Michalem Sangerem

24. 4. 2024 — V tomto díle se ponoříme do světa GraphQL s Michalem Sängerem z Trezoru. Probíráme, v jakých situacích nemusí být GraphQL ideální a naopak, kde najde své místo.

Pokračovat…


O product managementu s Martinem Snížkem

6. 3. 2024 — Pojďme si v padesátém prvním díle ukázat, kdo je a kdo není produkťák a jak pomáhá týmům někoho takového mít. S Martinem Snížkem, který nasbíral zkušenosti také v Rohlíku, v Mallu nebo Rossumu probíráme i tipy a triky ve vztahu produkťáků s vývojáři.

LIVE: Diskuze o buildování JavaScriptu a server-side renderingu (SSR)

13. 2. 2024 — Ve druhé části předvánoční diskuze v Productboardu, a padesátém díle našeho podcastu (!), jsme si vzali na mušku dvě oblasti, ve kterých se nyní mění paradigmata. Vyhrál v buildování Webpack nebo je to už trochu jinak? Je SSR jasná cesta, kam bude vývoj webových aplikací směřovat a není to jen opsání kruhu do bodu, kde už jsme byli?

LIVE: Diskuze o performance a CSS (in JS)

22. 1. 2024 — V první části naší předvánoční živé diskuze v pražských kancelářích Productboardu jsme si povídali o rychlosti a výkonu JavaScriptu a pak o moderních způsobech vkládání CSS do JS, přičemž nemůžeme minout Tailwind.

Další články

Hostitelé podcastu

Martin Michálek

Martin Michálek

Webový expert na volné noze s více než dvacetiletou praxí, zaměřující se v rámci projektu PageSpeed.cz na optimalizace rychlosti webů. Píše blog Vzhůru dolů, je autorem několika knih. Vede spolek Frontendisti.cz. S rodinou žije u Milíčovského lesa v Praze. vzhurudolu.cz/martin

Robin Pokorný

Robin Pokorný

Vývojář se zaměřením na strategický doménový design, TypeScript a funkcionální programování. Žije a pracuje v Berlíně, kde také organizuje srazy a přednáší. V letech 2013 a 2015 natáčel první český podcast o frontendu pod názvem Brus kódu. Spoluzaložil spolek Frontendisti.cz. robinpokorny.com