Podcast

Robin Pokorný a Martin Michálek vedou rozhovory se zajímavými lidmi kolem webového designu a vývoje.

Nalaďte nás: iTunes – Spotify – TuneIn – RSS podcastů.

 

Tradiční hodnocení roku 2022 a výhled do letoška (Container Queries, selektor :has, Local First nebo BFcache)

26. 1. 2023 — Živě s publikem jsme se v kancelářích společnosti Productboard zaměřili na to, co nás zaujalo v roce 2022. Budeme reagovat na výsledky ankety „State of CSS 2022“. Dále odhadujeme trendy pro rok 2023. V dotazech z publika padla témata jako Edge First a Web 3.

Pokračovat…


O Figmě s Adélou Dostálovou a Honzou Černým

14. 12. 2022 — Využili jsme nedávné koupě Figmy obrem jménem Adobe a s našimi milými hosty probrali příčiny raketového vzestupu nejpopulárnějšího nástroje pro návrh designu webů. Adéla a Honza nám popsali, co jsou unikátní výhody Figmy. Na závěr jsme se zamýšleli, co bude s Figmou teď, když je součástí převážné nepopulárního Adobe.

Ohlédnutí za WebExpo 2022 (Podcast LIVE)

19. 7. 2022 — Viděli jsme se poprvé na živo a s publikem, v malém kině Lucerna, hned po skončení WebExpo 2022. Nebylo to osobní setkání po čtyřech letech natáčení trošku zvláštní?

S Petrou Dolejšovou a Martinem Koptou o soukromí na webu

17. 3. 2022 — Zkoušíme v podcastu přijít na to, jak asi bude vypadat soukromí na webu z pohledu tvůrce webů za pár let. Kdy přijde norma ePrivacy a co to vlastně je? Zakáže nám EU po pomazánkovém másle i Google Analytics?

Další články

Hostitelé podcastu

Martin Michálek

Martin Michálek

Webový expert na volné noze s více než dvacetiletou praxí, zaměřující se v rámci projektu PageSpeed.cz na optimalizace rychlosti webů. Píše blog Vzhůru dolů, je autorem několika knih. Vede spolek Frontendisti.cz. S rodinou žije u Milíčovského lesa v Praze. vzhurudolu.cz/martin

Robin Pokorný

Robin Pokorný

Vývojář se zaměřením na strategický doménový design, TypeScript a funkcionální programování. Žije a pracuje v Berlíně, kde také organizuje srazy a přednáší. V letech 2013 a 2015 natáčel první český podcast o frontendu pod názvem Brus kódu. Spoluzaložil spolek Frontendisti.cz. robinpokorny.com