Organizace CSS

Napsat hodně CSS kódu není žádný problém. Horší je to s jeho údržbou, to všichni víme. Tady najdete všechny naše text na téma organizace a psaní CSS kódu.

Zásady psaní respektujícího CSS

3. 6. 2018 — Konečně se mi povedlo dotáhnout a publikovat svou příručku pro psaní CSS, kterou také používám jako výchozí stav pro práci s klienty.

Pár poznámek ke komentářům v CSS

10. 7. 2017 — Keith J. Grant napsal moc hezký článek o komentářích v CSS: „Thoughts on Self-Documenting CSS“. Tady je to nejdůležitější doplněné o mé poznámky.

OOCSS: objektové psaní CSS

11. 5. 2017 — Object Oriented CSS je koncept organizace kódu, který je často vykládán mylně. Přepsal jsem proto starší článek a vezmu to do podrobna.

Organizace CSS, verze 2014

24. 11. 2014 — Volné pokračování mého 6 let starého článku o udržovatelném stylopise na Zdrojáku. Ten jsem psal v roce kdy Obamu inaugurovali prezidentem a zemřel Michael Jackson. 2009. Toto letí!

SMACSS

22. 2. 2014 — Scalable and Modular Architecture for CSS. Style guide od Jonathana Snooka.

Proč nepsat CSS deklarace do jednoho řádku?

15. 11. 2013 — Třetina z vás už dávno ví, jaké zlo jsou jednořádkové deklarace pro organizaci kódu, třetina váhá a třetina jednořádkové deklarace prostě píše všude. Tohle je text pro druhou a třetí třetinu.