Organizace CSS

Napsat hodně CSS kódu není žádný problém. Horší je to s jeho údržbou, to všichni víme. Tady najdete všechny naše text na téma organizace a psaní CSS kódu.

Komponety versus kontexty v CSS

3. 10. 2018 — Stylovat komponentu přes rodiče? V komponentovém přístupu to moc dobré není. Jenže nežijeme v ideálním světě.

@extend v preprocesorech: Bacha na něj!

30. 9. 2018 — @extend je pro mě archeologická vykopávka ze světa, kdy jsme ještě nepoužívali modulární CSS prezentované dneska hlavně metodikou BEM.

Zásady psaní respektujícího CSS

3. 6. 2018 — Konečně se mi povedlo dotáhnout a publikovat svou příručku pro psaní CSS, kterou také používám jako výchozí stav pro práci s klienty.

Pár poznámek ke komentářům v CSS

10. 7. 2017 — Keith J. Grant napsal moc hezký článek o komentářích v CSS: „Thoughts on Self-Documenting CSS“. Tady je to nejdůležitější doplněné o mé poznámky.

OOCSS: objektové psaní CSS

11. 5. 2017 — Object Oriented CSS je koncept organizace kódu, který je často vykládán mylně. Přepsal jsem proto starší článek a vezmu to do podrobna.

Organizace CSS, verze 2014

24. 11. 2014 — Volné pokračování mého 6 let starého článku o udržovatelném stylopise na Zdrojáku. Ten jsem psal v roce kdy Obamu inaugurovali prezidentem a zemřel Michael Jackson. 2009. Toto letí!