Proč preferuji grid před flexboxem

5. 12. 2022 — Grid je robustnější, umožňuje větší paletu zarovnávání a líbí se mi, že layout je definovaný vždy na rodiči. Flexbox je mezi vývojáři více rozšířený hlavně ze setrvačnosti, ale efektivnější je jen v některých konkrétních případech.

CSS subgrid: grid uvnitř gridu

11. 10. 2022 — S příchodem Safari verze 16 vzrostla šance, že tuhle užitečnou novinku v CSS budeme moci již brzy využívat. Čekáme na Chrome a tam na podmřížce pracují také. V ukázce z knížky „CSS: moderní layout“ se subgridu podíváme na zub.

Pseudotřídy v CSS (staré i úplně nové)

8. 8. 2022 — Plním další chybějící místo v příručce CSS. Je to známé a zároveň je to nové. Díky specifikaci Selectors Level 4 a spolupráci tvůrců prohlížečů můžeme dnes, my webaři, používat pseudotřídy, o kterých se nám dříve nesnilo a pomohou nám psát styly jednodušeji a efektivněji.

Ohlédnutí za WebExpo 2022 (Podcast LIVE)

19. 7. 2022 — Viděli jsme se poprvé na živo a s publikem, v malém kině Lucerna, hned po skončení WebExpo 2022. Nebylo to osobní setkání po čtyřech letech natáčení trošku zvláštní?

Interaction to Next Paint (INP): nová metrika prodlevy interakcí

2. 6. 2022 — Metrika INP nejspíš letos nebo příští rok v rámci Web Vitals od Googlu nahradí již nevyhovující FID (First Input Delay). Rychlost odpovědi na uživatelský vstup měří rychleji a také přísněji, takže spousta webařů bude mít o zábavu postaráno.