Pozvánka na konferenci FrontKon 2023

6. 9. 2023

30 přednášek, 400 frontendistek a frontendistů. V hotelu. V Brně. 12. října. To bude frontendový mazec, vážení.

S Petrem Glaserem o javascriptovém frameworku Qwik

26. 7. 2023

JavaScriptový framework Qwik vypadá slibně. Přináší jej tým kolem Builder.io, ve kterém byste našli i autora původního Angularu Miška Heveryho.

S Liborem Vaňkem o Server-Side Renderingu (SSR)

7. 6. 2023

Naše povídání se netočí jen kolem SSR, ale také dalších známých problémů frameworků, jako je hydratace. Jak si s tím pokouší poradit moderní frameworky typu SvelteKit nebo Qwik?

Co nás zaujalo na WebExpo 2023? (AI, local-first, mluvící weby a další)

13. 5. 2023

Nenechte si ujít 44. epizodu podcastu ze Vzhůru dolů. Robin a Martin ji natočili tak, aby vám byla průvodcem po záznamech přednášek z letošního WebExpa.

S Petrou Nulíčkovou o HR, LinkedInu (a vývojářích)

3. 4. 2023

Pro natáčení podcastu se nám povedlo získat Petru Nulíčkovou z Pale Fire Capital. Povídáme si o HR, o LinkedInu, o tom jak vypadá hiring z druhé strany. A sdílíme řadu užitečných tipů, jak získat lepší práci.

WebExpo 2023: další velké setkání webařů, už v dubnu (a soutěž o vstupenku)

21. 3. 2023

Konference nabízí řadu zajímavých přednášek včetně témat jako futuristický UI, rychlost webu a designování hlasových rozhraní. Navíc se můžete těšit mimo jiné na přednášky od známých borců přes rychlost jako je Harry Roberts nebo Scott Jehl.

Výsledky soutěže o vstupenku na WebExpo. A co vás na webařině baví?

20. 3. 2023

Soutěžících jsem se ptal, co je na webařině baví. A protože mě přišly zajímavé odpovědi, s jejich svolením některé z nich publikuji zde, na Vzhůru dolů.

O stavu JavaScriptu v roce 2023 s Rikim Fridrichem

14. 3. 2023

Zabýváme se JavaScriptem a aktuálním stavu navazujícího ekosystému. Zdrojem inspirace byla tradičně anketa State of JS 2023, ale tentokrát jsme se podívali daleko nad její rámec.

S Honzou Sládkem o AI: vezme vývojářům práci?

7. 2. 2023

V druhém díle podcastu natáčeném v lednu v Productboardu jsem s Honzou Sládkem z Contemberu a některým z vás v publiku přemýšleli nad vlivem novinek ve světě umělé inteligence (nebo spíše strojového učení, AI/ML) na práci vývojářů.

Lighthouse 10 a změny v počítání Lighthouse Score

5. 2. 2023

Přednost dostanou metriky Web Vitals. Metrika TTI (Time To Interactive) naopak ze skóre a viditelných reportů úplně mizí.

Další články