Co je nového v Lighthouse verze 8

15. 6. 2021

Změna váh metrik, nové počítání CLS, Source Tree, třídění rad v auditu a tak dále. Osmá verze je zaměřená na rychlost. To samozřejmě stojí alespoň za krátký blogpost.

O Tailwind CSS s Honzou Bienem a Adamem Kudrnou

9. 6. 2021

Květnový díl podcastu vznikl jako záznam diskuze o novém a zajímavém CSS frameworku, která proběhla během prvního ročníku konference Frontendisti.cz, takzvaného FrontKonu.

S Janem Řezáčem o výběrových řízení na weby

16. 5. 2021

Zakladatele rodu House of Řezáč jsme pozvali v reakci na jeho nedávný text Proč MENDELU vyhodí 5,4 milionů korun z okna. Proč jsou výběrka (pořád) tak špatná a dá se s tím něco dělat?

#FrontKon: První česká frontendová konference

12. 5. 2021

Ve štábu spolku Frontendisti.cz organizujeme první českou frontendovou konferenci a zhmotňujeme tak něco, o čem už dlouhá léta mluvíme.

Hotwire: Ze serveru na klienta a zase zpět

21. 4. 2021

Hotwire je alternativní přístup k vytváření moderních webových aplikací bez použití velkého množství JavaScriptu zasíláním HTML namísto JSON.

Container Queries jsou teď experimentálně v Chrome Canary

2. 4. 2021

Jde o něco, co samozřejmě v CSS chceme a při vývoji webů opravdu hodně potřebujeme. Od možnosti to používat jsme ale ještě pořád daleko.

S Evou Kuttichovou o mezinárodním freelancingu a AR/VR

30. 3. 2021

Martin a Robin si s produktovou a interakční designérkou Evou povídali o přechodu k freelancingu a rovnou do zahraničí, dále je zaujala témata jako herní design, navrhování pro rozšířenou a virtuální realitu (AR/VR) a další. Uvidíte sami. Přejeme vám příjemný poslech.

20 let na volné noze jako frontendista, autor, školitel, konzultant a… kdo ví co ještě?

18. 3. 2021

Je to dlouhé, ale je to upřímné. Snad vás to bude bavit.

3 nová videa: optimalizujte metriky LCP, CLS a vkládání SVG

1. 3. 2021

Připravili jsme pro vás další video-kurzy, nastříhané z nedávných webinářů Michala Matušky a Martina Michálka.

Případová studie: Přístupnost na Rohlík.cz

19. 2. 2021

V Rohlíku jsme přístupnost řešili vždy, ale na novou úroveň ji dostal audit a zjištění, že naše služba může být pro uživatele se zdravotními omezeními opravdu užitečná.

Další články