LIVE: Diskuze o buildování JavaScriptu a server-side renderingu (SSR)

13. 2. 2024

Ve druhé části předvánoční diskuze v Productboardu, a padesátém díle našeho podcastu (!), jsme si vzali na mušku dvě oblasti, ve kterých se nyní mění paradigmata. Vyhrál v buildování Webpack nebo je to už trochu jinak? Je SSR jasná cesta, kam bude vývoj webových aplikací směřovat a není to jen opsání kruhu do bodu, kde už jsme byli?

LIVE: Diskuze o performance a CSS (in JS)

22. 1. 2024

V první části naší předvánoční živé diskuze v pražských kancelářích Productboardu jsme si povídali o rychlosti a výkonu JavaScriptu a pak o moderních způsobech vkládání CSS do JS, přičemž nemůžeme minout Tailwind.

PageSpeed.cz tester PLUS pro vývojáře: jak monitorovat a ladit rychlost webu

8. 1. 2024

Po letech vývoje přicházíme s tarifem PLUS, navržený pro vývojáře, kteří chtějí zlepšit rychlost svých webů. V článku ukážu, jak PLUS odhaluje a pomáhá opravit nejčastější problémy, s praktickým příkladem na webu Goldea.cz.

Všechny knihy a e-booky jsou nyní výrazně levnější

2. 1. 2024

Snížení DPH jsem pojal to jako příležitost k celkové aktualizaci cen (jinými slovy zlevnění) mých knížek.

Diskuze o zadávání práce vývojářům (s Pavlem Ungrem a Michalem Vojákem)

11. 12. 2023

V této epizodě se ponoříme do složitého světa řízení vývoje webů. Společně zkoumáme, proč dochází k nedorozuměním mezi vývojáři a těmi, kteří jim práci zadávají. Shodujeme se na několika tipech – co se dá z obou stran zlepšit při zadávání práce?

Poznámky k programu komunitních konferencí (po FrontKonu 2023)

13. 11. 2023

Byl to mazec, bylo to velké a troufám si říct, že se to celé povedlo. Zde se ovšem také nahlas zamýšlím, co příště udělat jinak.

Nominace ve WebTop100 a budoucnost Vzhůru dolů

25. 10. 2023

Nominovali mě na osobnost českého digitálu a díky tomu vám musím napsat, co vám chci napsat už dlouho. Mám totiž v plánu pár změn, a potřebuji vědět, co si o nich myslíte.

Vezme AI vývojářům práci? Zatím to vypadá naopak

16. 10. 2023

V keynote na FrontKonu jsem se zamýšlel nad budoucností frontendové vývojařiny. Bude vypadat úplně jinak než, to jsem si jistý. Zatím se ale zdá, že o práci frontendisti nepřichází. Podívejte se, jak jsem k tomu došel.

O design systémech s Honzou Tomanem a Adamem Kudrnou

6. 10. 2023

V novém dílu podcastu se zaměříme na aktuální trendy v tvorbě design systémů a problémy, které nás v této oblasti stále trápí.

Pozvánka na konferenci FrontKon 2023

6. 9. 2023

30 přednášek, 400 frontendistek a frontendistů. V hotelu. V Brně. 12. října. To bude frontendový mazec, vážení.

Další články