Rok 2021: State of CSS, rychlost a to nejlepší ze Vzhůru dolů

5. 1. 2022

Čeho to byl rok, alespoň v rámci rychlosti a CSS? Rok Page Experience, rok CSS gridu, rok obrázků ve formátu WebP? Rok konce Internet Exploreru? Nebo snad rok CSS Modules, jak tvrdí anketa State of CSS?

S Filipem Hráčkem o vedlejších projektech, odchodu z Googlu a Dartu

22. 12. 2021

Filipa nejspíš znáte jako jednoho z prvních Čechů zaměstnaných v Googlu a jako propagátora Dartu a Flutteru. V této epizodě se o obou tématech krátce bavíme. Nejvíc se ovšem ptáme na boční projekty, kterých má Filip přehršel.

Lighthouse ve verzi 9: přepracované UI a User Flows

23. 11. 2021

Nová verze nástroje pro audit webu Lighthouse přináší přepracované rozhraní testů, nové PageSpeed Insights a také User Flows, možnost testovat průchod uživatele službou, včetně jeho interakcí.

O MicroFrontends s Břéťou Proftem

26. 10. 2021

Břéťa Proft z Pipedrive (a z Prahy) s námi sdílel zkušenosti s mikrofrontendy, takže jsme opět pokryli jedno téma, které na nás vyskakovalo v předchozích epizodách. Zde očekávejte úvod do microfrontends, ale také porovnání zkušenosti Břéťovy a Robinovy firmy.

WebExpo 2021: Konečně osobně!

10. 9. 2021

„Hlavně aby to bylo. Hlavně aby to bylo. Hlavně abychom se viděli osobně.“ říkám si už rok a půl. A je to tady. Už za čtrnáct dní. Zvu vás na své mentor hours a těším se na shledání s vámi.

Letní speciál o Container Queries

7. 9. 2021

V tomhle díle podcastu si Robin s Martinem povídali o novince, která se nedávno objevila v Chrome. O technologii, kterou si oba dlouho v CSS přáli. O specifikaci, které by mohla být tou nejdůležitější za posledních několik let. O Container Queries.

UX pro vývojáře: pokročilé techniky

4. 8. 2021

Pokročilejší UX postupy, které jsou obsahem tohoto článku, vám pomohou s řešením komplikovaných problémů. Abyste je použili, musíte překročit svou komfortní zónu. Někdy vyžadují soft skills, někdy prostou zvídavost.

Prázdninové ceny videí ze Vzhůru dolů

29. 7. 2021

Naučte se o prázdninách něco nového. Představujeme nový cenový model pro naše hodinová vzdělávací videa.

Ohlédnutí za FrontKon, prvním ročníkem konference Frontendisti.cz

7. 7. 2021

Přináším obsah akce v podobě záznamů a taky přicházím s vlastním subjektivním pohledem jakožto člena organizačního štábu. Jo a – potřebujeme vaši pomoc.

Co je nového v Lighthouse verze 8

15. 6. 2021

Změna váh metrik, nové počítání CLS, Source Tree, třídění rad v auditu a tak dále. Osmá verze je zaměřená na rychlost. To samozřejmě stojí alespoň za krátký blogpost.