Prohlížeče

Všechny články o prohlížečích ze Vzhůru dolů na jednom místě.

Odpočívej v pokoji, Microsoft Internet Explorere, a díky za všechno!

23. 6. 2021 — Podíl zastoupení MSIE na českém trhu se nedávno dostal pod 2 %, každým měsícem silně klesá a za rok končí prohlížeči podpora od Microsoftu. Toto je moje osobní rozloučení s prohlížečem, který kdysi do webdesignu přinesl mnoho dobrého.

Pokračovat…


AVIF, nová generace obrázků pro web je tady

27. 1. 2021 — (Aktualizováno o chystanou podporu AVIF ve Firefoxu.) 10 let po WebP přichází datově ještě úspornější AVIF. Podpora zatím silná není, ale výhledově to vypadá dobře a náhradní řešení umíme.

CSS Grid v Internet Exploreru: Jde to!

3. 1. 2019 — Na vědomí se tímto dává, že díky zásadním aktualizacím v Autoprefixeru je možné Grid používat v daleko více případech než tomu bylo dosud.

Chrome vyhrál a Firefox je za pár let mrtvý?

28. 5. 2017 — Že může nejsilnější konkurent Chrome za dva roky skončit na dvouprocentním podílu celosvětového trhu? Docela děsivé, ale nenapadá mě žádný argument, proč by se to nemělo stát.

Co by měl umět webový kodér?

29. 3. 2015 — Kóder je technik, který oživuje uživatelská rozhraní webové prezentace nebo webové aplikace. Osnova pro výuku nebo aktualizaci znalostí o profesi.

Pohádka o pěti procentech

13. 7. 2014 — „Prohlížeče, které mají méně než 5% podílu na trhu nepodporujeme.” Mohli jste kolegy z oboru slyšet říkat před pár lety. Nebo klidně minulý týden. Bylo by krásné kdyby rozhodování o podpoře nebo nepodpoře prohlížečů bylo takhle jednoduché. Ale je to blbost. A byla to blbost vždycky.

Stav trhu mobilních prohlížečů v Česku

9. 6. 2014 — Jaké mobilní prohlížeče dnes lidé v ČR používají a v jakých tedy musíte své weby testovat? V prvním z řady článků se podíváme jak vypadá aktuální zdejší prohlížečový trh na tabletech a smartphonech.

Další články