Prohlížeče

Všechny články o prohlížečích ze Vzhůru dolů na jednom místě.

Chrome vyhrál a Firefox je za pár let mrtvý?

28. 5. 2017 na blogu Že může nejsilnější konkurent Chrome za dva roky skončit na dvouprocentním podílu celosvětového trhu? Docela děsivé, ale nenapadá mě žádný argument, proč by se to nemělo stát.
Pokračovat…


Prohlížeč Samsung Internet a moje pokažené statistiky

12. 10. 2016 na blogu

V průvodci světem prohlížečů mám miminálně jednu chybu. Muvím o „mobilních Chrome“, ale to jsem jen naletěl obvyklé chybě měřičů návštěvnosti.

Webdesignérův průvodce světem prohlížečů v Česku

10. 10. 2016 v příručce

Staré Explorery už skoro vymřely a mobilní zařízení mají přes pětinu celku. Chrome dál v klidu požírá trh.

Co by měl umět webový kodér?

29. 3. 2015 v příručce

Kóder je technik, který oživuje uživatelská rozhraní webové prezentace nebo webové aplikace. Osnova pro výuku nebo aktualizaci znalostí o profesi.

Prohlížeč Spartan webaře rozhodně nenaštve

26. 1. 2015 na blogu

Asi už víte, že Microsoft bude do přicházejících Windows 10 montovat zcela nový prohlížeč. V tuhle chvíli se o něm mluví jako o „Spartanu“.

Pohádka o pěti procentech

13. 7. 2014 na blogu

„Prohlížeče, které mají méně než 5% podílu na trhu nepodporujeme.” Mohli jste kolegy z oboru slyšet říkat před pár lety. Nebo klidně minulý týden. Bylo by krásné kdyby rozhodování o podpoře nebo nepodpoře prohlížečů bylo takhle jednoduché. Ale je to blbost. A byla to blbost vždycky.

Mobilní prohlížeč kde lidé tráví nejvíc času? Nejspíš se jmenuje Facebook

11. 6. 2014 na blogu

Dnes o klesajícím a ve skutečnosti neklesajícím času, který lidé na mobilech tráví v prohlížečích. O Facebooku. O pomalém mobilním Safari v něm. A o WebView, UIWebView pro ty co se zajímají o technikálie.

Stav trhu mobilních prohlížečů v Česku

9. 6. 2014 na blogu

Jaké mobilní prohlížeče dnes lidé v ČR používají a v jakých tedy musíte své weby testovat? V prvním z řady článků se podíváme jak vypadá aktuální zdejší prohlížečový trh na tabletech a smartphonech.

Statistiky prohlížečů: MSIE9 nás opustí dříve než osmička

3. 11. 2013 na blogu

IE9 již brzy klesne pod 5procentní hranici a plnou podporu u něj bude moci většina webů přestat řešit daleko dříve než u osmičkové verze. Je to díky automatické aktualizaci Internet Exploreru od Windows 7.

Martin Michálek

Autor: Martin Michálek

Nezávislý frontend designér s téměř dvacetiletou praxí a nadšením pro moderní webové postupy a technologie. Píše Vzhůru dolů, školí a je k dispozici pro konzultace. Více informací