Netechnické

Všechny netechnické články ze Vzhůru dolů na jednom místě. Ani řádka kódu, slibujeme.

WebExpo 2024: Neuvěřitelné se stalo skutkem. Viděl jsem všechny přednášky, které jsem vidět chtěl

7. 6. 2024 — Můj záznam z letošního WebExpa, včetně stručných poznámek ze všech přednášek. Viděl jsem jich 13. Celých 13. To se mi ještě nestalo.

Pokračovat…


PODCAST: O product managementu s Martinem Snížkem

6. 3. 2024 — Pojďme si v padesátém prvním díle ukázat, kdo je a kdo není produkťák a jak pomáhá týmům někoho takového mít. S Martinem Snížkem, který nasbíral zkušenosti také v Rohlíku, v Mallu nebo Rossumu probíráme i tipy a triky ve vztahu produkťáků s vývojáři.

Obrázky a paragrafy: moje zkušenost s PicRights

31. 1. 2024 — Můj příběh o velmi staré, ale „půjčené“ fotce, která mě stála sedm tisícovek. Pokud jste někdy umísťovali na web fotku, u kterých si nejste jistí původem, tohle si raději přečtěte.

Jak na cookie lištu?

5. 1. 2024 — [Aktualizováno v lednu 2024] S tím soukromím už vážně musíme něco udělat. Je to zlé, fakt. Cookie lišta asi není nejlepší forma, ale holt už ji tady máme. Jde to nějak zařídit bez ní? Jak je to s vkládanými komponentami třetích stran – potřebujeme souhlas?

Nominace ve WebTop100 a budoucnost Vzhůru dolů

25. 10. 2023 — Nominovali mě na osobnost českého digitálu a díky tomu vám musím napsat, co vám chci napsat už dlouho. Mám totiž v plánu pár změn, a potřebuji vědět, co si o nich myslíte.

Vezme AI vývojářům práci? Zatím to vypadá naopak

16. 10. 2023 — V keynote na FrontKonu jsem se zamýšlel nad budoucností frontendové vývojařiny. Bude vypadat úplně jinak než, to jsem si jistý. Zatím se ale zdá, že o práci frontendisti nepřichází. Podívejte se, jak jsem k tomu došel.

Inbox Zero: jak se zbavit e-mailového chaosu

9. 8. 2023 — Nemusíte se cítit blbě, pokaždé, když si vzpomenete na elektronickou poštu. E-mail může být váš kamarád. Chce to metodiku, nejlépe Inbox Zero. V článku ji doplňuji více než desetiletými zkušenostmi z používání.

Další články