Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko

Rychlost a výkon webu v prohlížeči

Příští termín: 5. 2. 2020 v Konferenční centrum GreenPoint Praha
Nový kurz!

Prohlédnout termíny

Jak funguje prohlížeč a jak optimalizovat rychlost stránky v něm? Tajemná magie, nyní dostupná všem webařům.

„Opravdu víš, co se ti tam děje?“ ptá se Michal Matuška, lektor tohoto školení, ve své populární přednášce o fungování prohlížeče a ladění výkonu v něm.

Po tomto školení už budete vědět, co se v prohlížeči děje. Den s Michalem vám vytrhne trn z paty, pokud zažíváte některé z těchto situací:

 • Metriky rychlosti webu zaměřené na JavaScript (jako TTI) jsou mizerné. Chvíli trvá, než je web po vykreslení možné použít.
 • Animace není plynulá. Vy ale netušíte proč.
 • Prohlížeč se na vaší krásné stránce zadýchává při scrollování.
 • Záložka „Performance“ v Chrome DevTools se vám líbí, ale chtěli byste ji umět také používat.

Michal Matuška

Lektor: Michal Matuška

Michal je zkušený frontendový vývojář, který svými znalostmi pokrývá i hodně skrytá zákoutí CSS, JavaScriptu nebo SVG, zejména pak v kombinaci s jejich interpretací v prohlížečích. Michal spoluzaložil a je technickým šéfem brněnských SUPERKODERS, kde se podílí na vývoji frontendu pro velké české firmy.
Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

Kurz jsme vymysleli jako kombinaci přednáškové části s prací na několika jednoduchých příkladech typických problémů.

 1. Jak funguje prohlížeč
  Hrubé představení fungování browserů, prakticky s dopady na psaní kódu. Zaměřeno na to co zajímá nás vývojáře – hlavní vlákno (main thread).
 2. Kde začít hledat chybu?
  Představení nástrojů v DevTools. Jak konkrétně fungují a jak z nich číst údaje potřebné k analýze stavu. Jak vytáhnout konkrétní metriky, které nám rychle odpoví na otázku, zda je problém v našem kódu nebo ne.
 3. Výkon CSS (praktická ukázka)
  Ano. Už samotné CSS, tedy zejména některé jeho vlastnosti, mohou mít přímý vliv na rychlost vykreslení a překreslení stránky. Projdeme všechny faktory, které z pohledu CSS mohou web ovlivňovat.
 4. Výkon JavaScriptu (praktická ukázka)
  JavaScript je problematický. Nemá totiž žádné limity a proto se z něj může jednoduše stát nespoutaný živel, který rychlost webu začne nabourávat z mnoha stran. A taky, že nabourává. Zaměříme se na nalezení problematických míst, které mohou výkon javascriptového kódu ovlivnit.
 5. A teď do praxe
  Návrhové vzory, disciplína… bez toho to nepůjde. Na školením vám ale umožníme zrychlit weby hned zítra. Projdeme praktické ukázky, uděláme rozbor typických problémů, do kterých se můžete dostávat.

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na webové vývojáře a vývojářky, kteří už mají nějaké zkušenosti za sebou. Měli byste ovládat CSS i základy JavaScriptu. Školení se naopak nehodí pro začátečníky a pro netechnické profese.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný váš oblíbený editor kódu.

 • Optimalizace rychlosti webu – Martin Michálek se zaměřuje na rychlost webu ještě předtím než se začne používat v prohlížeči – tzn. během načítání a prvním vykreslení. Obě školení je možné objednat najednou. Ušetříte 490 Kč a můžete uplatnit další standardní slevy. Stačí to uvést do poznámky při objednávce.
 • Principy JavaScriptu – JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Riki Fridrich a po školení budete mít dobrý základ i vy.

Není podstatné, v jakém pořadí kurzy absolvujete. Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.


Cena: 4 990 Kč

(6 038 Kč s DPH)

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Oběd a občerstvení během dne.
Konzultace e-mailem od lektora.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účasníky předchozích školení.

Veřejné termíny

5. 2. 2020
(v Praze
za 4 990 Kč)
5 míst ze 16 Objednat
15. 4. 2020
(v Brně
za 4 990 Kč)
12 míst ze 14 Objednat

Jiný termín nebo firemní školení?
skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

5 let zkušeností

100 školení

1 000 účastníků

…a hektolitry vypité kávy.

6 důvodů, proč jít na naše školení