Martin Michálek Martin Michálek  – 20. 3. 2023

V pozvánce na WebExpo 2023 jsme soutěžili o jednu vstupenku a jednu knížku. Dopadlo to dobře, výherce už známe:

Soutěžících jsem se ptal, co je na webařině baví. A protože mě přišly zajímavé odpovědi, s jejich svolením některé z nich publikuji zde, na Vzhůru dolů.

Antonín Zejda napsal:

Nejvíc mě k webu táhne paradoxně to, co ještě neexistuje. Technologie a neomezené možnosti, které nám technologie (nejen webové) nabízejí.

Daniel Beránek napsal:

Ačkoli teda nemám s webařinou velké zkušenosti, tak mě moc baví to, že zde mohu uplatnit svoji kreativitu. Žil jsem v klišé, že aby někdo mohl být ajťák, musí to být brutální analytická mašina s matematickým myšlením. Tento stereotyp se mi pomale daří odbourávat a více pronikám do IT světa.

Lýdie Hemalová napsala:

Testování webových aplikací je občas výzva. Na webu se dá řešit tolik zajímavých věcí od přístupnosti po performance. Proto mým nejoblíbenějším nástrojem jsou DevTools, kde stále objevuji nové a nové funkce.

Andra Nistor napsala:

Baví mě, když se můžu podílet na vývoji aplikací, které uživatelům pomáhají při jejich každodenní práci tím, že jim ulehčuji činnost (zejména tu nezábavnou).

Michaela Havlíková napsala:

Mám ráda pocit, že dokážu vytvořit něco, co je užitečné a mohu vidět výsledky své práce takřka okamžitě.

Jakub Machač napsal:

Nejvíc mě baví že s pár základními nástroji je (kreativní) člověk schopen udělat téměř cokoliv ho napadne. A navíc se na téhle cestě se dá objevovat a zdokonalovat do nekonečna.

Hezké, že? A co na webařině baví vás?