Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko Hromadná objednávka – při objednávce ušetříte

Nástroje Javascriptu

Momentálně není vypsaný žádný veřejný termín. Napište si o nový na skoleni@vzhurudolu.cz.

NPM, Yarn, Babel, Webpack, Karma… ekosystém pro psaní, testování a spolupráci kolem frontendového kódu přehledně.

Pokud už Javascript píšete, pravděpodobně si lámete hlavu nad nepřeberným množstvím nástrojů, které kolem jazyka vznikly. Riki Fridrich je vyzkoušel a na velkých projektech nasadil za vás.

Tohle naše školení vám ušetří hodiny a dny hledání a testování, to se vsaďte. Kurz navazuje na Rikiho úspěšný kurz Principy Javascriptu.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Mall.cz. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.

Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

 1. Nástroje a ekosystém: NPM, Yarn, Babel, Webpack
  V současnosti se žádný Javascriptu projekt neobejde bez NPM nebo Yarn. Ukážeme si jak je používat a jak toho co nejvíce zautomatizovat.
  Použijeme také Babel: Na transpilaci kódu psaného podle ECMAScript 6 tak, aby fungoval i ve starších prohlížečích. Pomocí Webpacku spojíme skripty, styly, obrázky a všechno ostatní do balíčků pro lokální vývoj i produkci.
 2. Testování: Karma, Mocha, Chai
  Psát testy je jednoduché, pokud umíte psát testovatelný kód. Ukážeme si, jak na to. Předvedeme si základní nástroje pro spouštění, organizaci a vyhodnocování testů (např. Karma, Mocha, Chai) a různé další užitečné nástroje (např. Code coverage, kvalita a komplexita kódu).
 3. Kvalita kódu a spolupráce: Dokumentace a linting
  Váš kód není nikdy finální a nikdy ho nepíšete sami. Proto je dobré vědět, jak kód refaktorovat (i automaticky). Psaní dokumentace nemusí být nepříjemná povinnost. Linting a automatické formátování pomáhá vývojářům psát přehledný kód v jednotném stylu.

Průměrné hodnocení 4,98 z 5 hvězdiček.
Na základě 64 hodnocení od 112 účastníků.

Dokonale popsané testování kódu, že jsem byl hned navnaděn to implementovat i do našeho workflow!

Dominik Lev, Internet Projekt – 21. října 2020

Vynikajúce školenie od skúseneho vývojára Rikiho. Páčila sa mi hlavne časť o testovaní.

Pavol Čižmárik, Etnetera – 19. února 2020

Kurz byl super, nemám co vytknout. Díky Riki.

Milan Lund – 23. října 2019

Další hodnocení

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na profesionální vývojáře. Měli by umět programovat a v Javascriptu mít alespoň něco menšího napsaného. Kurz ocení také vývojáři pracující v týmu nebo na větším projektu, který jim začíná přerůstat přes hlavu.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný: váš oblíbený editor kódu, NodeJS, GIT.

 • Balíček: Kompletní JavaScript – Dvoudenní kurz s Riki Fridrichem, jehož je tento součástí. Projdete nejprve JS jako jazyk a pak také doporučené nástroje pro automatizaci, testování a správu komponent. Při objednávce balíčku ušetříte 490 Kč bez DPH.
 • Principy JavaScriptu – JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Riki Fridrich a po školení budete mít dobrý základ i vy.
 • Od dokumentace k systémům designu – školení Adama Kudrny o znovu použitelných systémech komponent, navazuje na nástroje probrané na tomto školení a rozšířuje možnost dokumentace.

Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Podklady a konzultace e-mailem.
Lektor a moderátor.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účastníky předchozích školení.

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Objednejte více školení na jednu fakturu a se slevou 10 %.

GoPay Mastercard VISA


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

7 let zkušeností

204 školení

2 659 účastníků