Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko

Principy Javascriptu

Příští termín: 18. 2. 2020 v Konferenční centrum GreenPoint Praha

Prohlédnout termíny

JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení a budete mít dobrý základ i vy.

Na kurzu se naučíte Javascript jako jazyk. Zaměřujeme se hlavně na jeho stále podceňované vlastnosti, špatně chápané principy a domněle temná zákoutí.

Nebudeme se tedy zabývat vazbou Javascriptu na frontend ani backend prostředí, související frameworky a devstacky. Je nám jedno, kde jej použijete. Prostě vás ten jazyk pořádně naučíme.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Mall.cz. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.
Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this

Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní Javascriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Pokud se diví, proč {} + [] === 0, pak nechápe, jak v JS fungují datové typy.

Nechtěné mutace objektů jsou častým zdrojem záhadných bugů. A pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné.

Už nikdy nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.

Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await

Bez něj to v současnosti nejde. Nejprve si vysvětlíme callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v callbackové pyramidě hrůzy.

Další krok jsou promisy, které dělají asynchronní kód přehlednější a jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru, které vypadá jako synchronní kód. To se vám bude líbit.

ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy

ES6 do Javascriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě, jednoduše a přehledně napsat věci, na které jste kdysi potřebovali hromadu kódu.

Javascript také konečně dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nikdy nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti, pokud chcete psát objektový kód.

Průměrné hodnocení 4,88 z 5 hvězdiček.
Na základě 119 hodnocení od 235 účastníků kurzu.

Výborný, zkušený lektor, příjemné klidné prostředí, skvělý catering.

Miroslav Evják, Eset – 22. října 2019

Pěkně zorganizované a ve velmi příjemném prostředí.

Kristýna Ludwigová – 22. října 2019

Dobré školení i pro znalejší JS.

Martin Kolář – 26. listopadu 2018

Ve spojení s kurzem „Nástroje Javascriptu“ geniální!

Ing. Karel Uhlík – 26. listopadu 2018

Další hodnocení

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na profesionální vývojáře. Měli by umět programovat a v Javascriptu mít alespoň něco menšího napsaného. Kurz ocení také vývojáři pracující v týmu nebo na větším projektu, který jim začíná přerůstat přes hlavu.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný: váš oblíbený editor kódu, NodeJS, GIT.

  • Nástroje Javascriptu – NPM, Yarn, Babel, Webpack, Karma… ekosystém pro psaní, testování a spolupráci kolem frontendového kódu přehledně. Obě školení je možné objednat najednou. Ušetříte 490 Kč a můžete uplatnit další standardní slevy. Stačí to uvést do poznámky při objednávce.
  • Vue.js prakticky – Populární javascriptový framework v praktickém workshopu. A k tomu vysvětlení skrytých principů od povolaného lektora.

Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.


Cena: 4 990 Kč

(6 038 Kč s DPH)

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Oběd a občerstvení během dne.
Konzultace e-mailem od lektora.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účasníky předchozích školení.

Veřejné termíny

18. 2. 2020
(v Praze
za 4 990 Kč)
7 míst ze 16 Objednat
21. 4. 2020
(v Brně
za 4 990 Kč)
13 míst ze 14 Objednat

Jiný termín nebo firemní školení?
skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

5 let zkušeností

100 školení

1 000 účastníků

…a hektolitry vypité kávy.

6 důvodů, proč jít na naše školení