Principy Javascriptu


Momentálně není vypsaný žádný veřejný termín.
Napište si o nový na [email protected].

JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení budete mít dobrý základ i vy.

⚠️ Toto školení nyní není v naší nabídce.
Podívejte se na další naše kurzy nebo videa.

Na kurzu se naučíte Javascript jako jazyk. Zaměřujeme se hlavně na jeho stále podceňované vlastnosti, špatně chápané principy a domněle temná zákoutí.

Nebudeme se tedy zabývat vazbou Javascriptu na frontend ani backend prostředí, související frameworky a devstacky. Je nám jedno, kde jej použijete. Prostě vás ten jazyk pořádně naučíme.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Outreach. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.

Více o lektorovi

Obsah

  1. Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this
    Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní JavaScriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Může se divit, proč {} + [] === 0, ale nechápe, jak v JS fungují datové typy. Pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné. Už nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.
  2. Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await
    Bez něj to nejde. Vysvětlíme si callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v pyramidě hrůzy. Následují promisy, které dělají asynchronní kód jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru. To se vám bude líbit.
  3. ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy
    ES6 do JavaScriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě a jednoduše napsat dříve nepřehledné věci. JavaScript dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti.

Průměrné hodnocení 4,90 z 5 hvězdiček.
Na základě 159 hodnocení od 303 účastníků.

Riki v sobě skvěle kombinuje hodně zkušeností a schopnost předávat je dál.

Miloslav Machotka, Velteko – 20. října 2020

Další hodnocení

V ceně

Slevy

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Objednejte více videí a školení na jednu fakturu a se slevou 10 %.

GoPay Mastercard VISA


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

10 let zkušeností

211 školení

2 840 účastníků