Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko Hromadná objednávka – při objednávce ušetříte

Principy Javascriptu

Momentálně není vypsaný žádný veřejný termín. Napište si o nový na skoleni@vzhurudolu.cz.

JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení budete mít dobrý základ i vy.

Na kurzu se naučíte Javascript jako jazyk. Zaměřujeme se hlavně na jeho stále podceňované vlastnosti, špatně chápané principy a domněle temná zákoutí.

Nebudeme se tedy zabývat vazbou Javascriptu na frontend ani backend prostředí, související frameworky a devstacky. Je nám jedno, kde jej použijete. Prostě vás ten jazyk pořádně naučíme.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Mall.cz. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.

Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

 1. Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this
  Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní JavaScriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Může se divit, proč {} + [] === 0, ale nechápe, jak v JS fungují datové typy. Pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné. Už nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.
 2. Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await
  Bez něj to nejde. Vysvětlíme si callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v pyramidě hrůzy. Následují promisy, které dělají asynchronní kód jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru. To se vám bude líbit.
 3. ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy
  ES6 do JavaScriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě a jednoduše napsat dříve nepřehledné věci. JavaScript dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti.

Průměrné hodnocení 4,90 z 5 hvězdiček.
Na základě 159 hodnocení od 303 účastníků.

Riki v sobě skvěle kombinuje hodně zkušeností a schopnost předávat je dál.

Miloslav Machotka, Velteko – 20. října 2020

Další hodnocení

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na profesionální vývojáře. Měli by umět programovat a v Javascriptu mít alespoň něco menšího napsaného. Kurz ocení také vývojáři pracující v týmu nebo na větším projektu, který jim začíná přerůstat přes hlavu.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný: váš oblíbený editor kódu, NodeJS, GIT.

 • Balíček: Kompletní JavaScript – Dvoudenní kurz s Riki Fridrichem, jehož je tento součástí. Projdete nejprve JS jako jazyk a pak také doporučené nástroje pro automatizaci, testování a správu komponent. Při objednávce balíčku ušetříte 490 Kč bez DPH.
 • Nástroje Javascriptu – NPM, Yarn, Babel, Webpack, Karma… ekosystém pro psaní, testování a spolupráci kolem frontendového kódu přehledně.
 • Vue.js prakticky – Populární javascriptový framework v praktickém workshopu. A k tomu vysvětlení skrytých principů od povolaného lektora.

Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Podklady a konzultace e-mailem.
Lektor a moderátor.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účastníky předchozích školení.

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Objednejte více školení na jednu fakturu a se slevou 10 %.

GoPay Mastercard VISA


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

7 let zkušeností

204 školení

2 659 účastníků