Levnější „CSS: moderní layout“

Knížka a e-book „CSS: moderní layout“ stojí od června do září jen 199 Kč.

Principy Javascriptu


⚠️ Pozor, školení ze Vzhůru dolů již nenabízíme.
Můžete se zdarma podívat na záznamy našich webinářů nebo si objednat školení rychlosti webu na PageSpeed.cz.

JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení budete mít dobrý základ i vy.

⚠️ Toto školení nyní není v naší nabídce.
Podívejte se na další naše kurzy nebo videa.

Na kurzu se naučíte Javascript jako jazyk. Zaměřujeme se hlavně na jeho stále podceňované vlastnosti, špatně chápané principy a domněle temná zákoutí.

Nebudeme se tedy zabývat vazbou Javascriptu na frontend ani backend prostředí, související frameworky a devstacky. Je nám jedno, kde jej použijete. Prostě vás ten jazyk pořádně naučíme.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Outreach. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.

Více o lektorovi

Obsah

  1. Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this
    Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní JavaScriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Může se divit, proč {} + [] === 0, ale nechápe, jak v JS fungují datové typy. Pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné. Už nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.
  2. Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await
    Bez něj to nejde. Vysvětlíme si callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v pyramidě hrůzy. Následují promisy, které dělají asynchronní kód jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru. To se vám bude líbit.
  3. ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy
    ES6 do JavaScriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě a jednoduše napsat dříve nepřehledné věci. JavaScript dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti.

Průměrné hodnocení 4,90 z 5 hvězdiček.
Na základě 159 hodnocení od 303 účastníků.

Riki v sobě skvěle kombinuje hodně zkušeností a schopnost předávat je dál.

Miloslav Machotka, Velteko – 20. října 2020

Další hodnocení

V ceně

Slevy

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Objednejte více videí a školení na jednu fakturu a se slevou 10 %.

GoPay Mastercard VISA


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

11 let zkušeností

211 školení

2 840 účastníků