JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení a budete mít dobrý základ i vy.

Na kurzu se naučíte Javascript jako jazyk. Zaměřujeme se hlavně na jeho stále podceňované vlastnosti, špatně chápané principy a domněle temná zákoutí.

Nebudeme se tedy zabývat vazbou Javascriptu na frontend ani backend prostředí, související frameworky a devstacky. Je nám jedno, kde jej použijete. Prostě vás ten jazyk pořádně naučíme.

Riki Fridrich

Lektor: Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Mall.cz.
Více o lektorovi

Obsah

Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this

Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní Javascriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Pokud se diví, proč {} + [] === 0, pak nechápe, jak v JS fungují datové typy.

Nechtěné mutace objektů jsou častým zdrojem záhadných bugů. A pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné.

Už nikdy nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.

Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await

Bez něj to v současnosti nejde. Nejprve si vysvětlíme callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v callbackové pyramidě hrůzy.

Další krok jsou promisy, které dělají asynchronní kód přehlednější a jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru, které vypadá jako synchronní kód. To se vám bude líbit.

ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy

ES6 do Javascriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě, jednoduše a přehledně napsat věci, na které jste kdysi potřebovali hromadu kódu.

Javascript také konečně dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nikdy nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti, pokud chcete psát objektový kód.

Veřejné termíny

26. 11. 2018 2018-11-26T17:30 Principy Javascriptu JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení a budete mít dobrý základ i vy. (v KC GreenPoint PrahaDvouletky 529/42, Praha 10 za 4 990 Kč) Objednat
19. 3. 2019 2019-03-19T17:30 Principy Javascriptu JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. Ale kdo ho umí pořádně? Po školení a budete mít dobrý základ i vy. (v KC Greenpoint PrahaDvouletky 529/42, Praha 10 za 4 990 Kč) Objednat

Firemní školení

Školení je také možné připravit na míru do vaší firmy.
Kontaktujte Martina Michálka, martin@vzhurudolu.cz.
Více informací

Spokojení účastníci

Super školení. Ve spojení s dalším kurzem k nástrojům javascriptu je to velice užitečné.

Martin Bargl, Webwings.cz 1. listopadu 2018

Další hodnocení

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na profesionální vývojáře. Měli by umět programovat a v Javascriptu mít alespoň něco menšího napsaného. Kurz ocení také vývojáři pracující v týmu nebo na větším projektu, který jim začíná přerůstat přes hlavu.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný: váš oblíbený editor kódu, NodeJS, GIT. Pokud jej nemáte, rádi vám jej zapůjčíme.

  • Nástroje Javascriptu – NPM, Yarn, Babel, Webpack, Karma… ekosystém pro psaní, testování a spolupráci kolem frontendového kódu přehledně. Obě školení je možné objednat najednou. Ušetříte 490 Kč a můžete uplatnit další standardní slevy. Stačí to uvést do poznámky při objednávce.
  • Dnešní webová kodeřina – To nejdůležitější kolem dnešního HTML a CSS pro webové vývojáře za jeden den.

Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.

Místo konání

Konferenční centrum GreenPoint je klidné místo uprostřed zahrady.
Dopravně dobře dostupné metrem na Skalku, tramvají (i z Hlavního nádraží) a s možností parkování.
Adresa: Dvouletky 529/42, Praha 10.

Konferenční centrum Grenpoint
Konferenční centrum Grenpoint
Konferenční centrum Grenpoint
Konferenční centrum Grenpoint
Konferenční centrum Grenpoint
Konferenční centrum Grenpoint

Cena: 4 990 Kč

(6 038 Kč s DPH)

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–15 účastníků.
Oběd a občerstvení během dne.
Konzultace e-mailem od lektora.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účasníky předchozích školení.

Objednávka

kurzu „Principy Javascriptu”
Informace o pořadateli, postupu objednávky a storno podmínkách.
Toto školení si můžete objednat také do firmy.

GoPay PayPal Mastercard VISA