Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko Balíček kurzů – při objednávce ušetříte Hromadná objednávka – při objednávce ušetříte

Rychlost webu

Balíček dvou půldenních online školení.
Příští termín: 5. a 7. 10. 2021.
Cena: 6 490 Kč s DPH za osobu.
Nový kurz!

Prohlédnout termíny

Rychlost načítání a výkon webů v prohlížeči, kompletní téma performance pro vývojáře v jednom balení.

Během dvou dní a s pomocí předtočených videí se dozvíte vše, co potřebujete vědět k správnému měření a optimalizaci rychlosti webu. Uvidíte také na živých ukázkách pracovní postupy zkušených konzultantů.

Pokročilejší si první den procvičí techniky optimalizace a měření a ověří si zda používají správné workflow. Druhý den pak navážeme pokročilým technickými metodami.

Obsah

1. den: Rychlost webu 1: načítání

Půlden s Martinem je navržený jako kombinace přednášky s praktickým workshopem při práci na optimalizaci.

 1. Základní principy
  HTTP/2 a pohled na performance z něj vycházející. Lazy loading. Nedělejte chyby při měření. Core Web Vitals. Co mít správně na serveru. Ladění rychlosti v DevTools.
 2. Načtení JavaScriptu
  Neblokující servírování. Analýza času vykonávání skriptů. Priority stahování a spouštění skriptů. Podmíněné načtení. Skripty třetích stran. Metriky FID, TBT nebo TTI.
 3. Obrázky
  Lazy loading a jak ho udělat správně. Nové formáty WebP a AVIF, jak zmenšit datový objem. Metriky LCP a CLS.
 4. CSS a webfonty
  Zmenšení velikosti stylů a správné rozdělení do více souborů. Optimalizace velikosti a servírování. Specifika prohlížečů a rychlé načtení bez probliknutí systémového fontu.

Na konci školení dostanete prezentaci plnou odkazů, schémat fungování a argumentů pro kolegy a šéfy.

2. den: Rychlost webu 2: prohlížeč

Po úvodní teorii o prohlížečích projdeme praktické ukázky, uděláme rozbor typických problémů, do kterých se můžete dostávat.

 1. Jak funguje prohlížeč
  Hrubé představení fungování browserů, prakticky s dopady na psaní kódu. Zaměřeno na to co zajímá nás vývojáře – hlavní vlákno (main thread).
 2. Výkon CSS
  Už samotné CSS, tedy zejména některé jeho vlastnosti, mohou mít přímý vliv na rychlost vykreslení a překreslení stránky. Projdeme všechny faktory, které z pohledu CSS mohou web ovlivňovat.
 3. Výkon JavaScriptu
  JavaScript je problematický. Nemá totiž žádné limity a proto se z něj může jednoduše stát nespoutaný živel, který rychlost webu začne nabourávat z mnoha stran. A taky, že nabourává. Zaměříme se na nalezení problematických míst, které mohou výkon javascriptového kódu ovlivnit.

Je to pro mě?

Od začínajících po pokročilé

Balíček kurzů je určený primárně profesionálním webovým vývojářům a vývojářkám. Měli byste umět základy měření rychlosti webu a ladění rychlosti v Chrome DevTools. To je ale možné dostudovat na videu v ceně školení.

Co potřebuji?

Doporučujeme mít nainstalovanou aplikaci Zoom. Detailní instrukce dorazí účastníkům v instrukcích e-mailem týden před školením.


Cena: 6 490 Kč

(5 364 Kč bez DPH za osobu a oba dny dohromady.)

💰 Ušetříte 490 bez DPH oproti objednávce jednotlivých školení.

V ceně

Slevy

Veřejné termíny

5. a 7. 10. 2021
(online
za 6 490 Kč)
15 míst ze 16 Objednat
5. 10. 2021 a 17. 2. 2022
(online
za 6 490 Kč)
15 míst ze 16 Objednat
15. a 17. 2. 2022
(online
za 6 490 Kč)
16 míst Objednat

Chcete jiný termín, objednat více kurzů nebo firemní školení?
Pište na skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení