Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko Hromadná objednávka – při objednávce ušetříte

Kompletní rychlost webu

Momentálně není vypsaný žádný veřejný termín. Napište si o nový na skoleni@vzhurudolu.cz.

Všechny vědomosti o optimalizaci rychlosti webu pro webové vývojáře ve dvou dnech a pod vedením dvou špičkových odborníků.

Rychlost načtení je pro weby zásadní: Zlepšuje konverze a díky tomu, že na ni hledí Google, také zvyšuje návštěvnost.

 • První den školení je zaměřený na měření, nástroje a optimalizaci rychlosti vstupu nových uživatelů na web.
 • V druhém dni hraje hlavní roli prohlížeč. Ujasníme si jak přesně funguje vykreslování a zpracování JavaScriptu i CSS. Naučíme se jak odstraňovat problémy s výkonem, když už se po síti nic nestahuje.

Lektoři

Martin Michálek

Martin Michálek

Martin je konzultant rychlosti webu s téměř dvacetiletou praxí vývojáře a nadšením pro moderní frontend. Autor blogu Vzhůru dolůtří e-booků. Se zrychlováním webů pomáhá například Livesportu, Rohlíku a desítkám menších webů jako například Srovname.cz, o jehož zrychlováním vznikla případová studie.
Více o lektorovi

Michal Matuška

Michal Matuška

Michal je zkušený frontendový vývojář, který svými znalostmi pokrývá i hodně skrytá zákoutí CSS, JavaScriptu nebo SVG, zejména pak v kombinaci s jejich interpretací v prohlížečích. Michal spoluzaložil a je technickým šéfem brněnských SUPERKODERS, kde se podílí na vývoji frontendu pro velké české firmy.
Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

1. den: Optimalizace rychlosti webu

Den s Martinem je navržený jako přednáška s odbočkami k testování pro nalezení praktických tipů pro vaše weby.

 1. Principy rychlosti a proč ji řešit
  Argumenty pro vaše šéfy a klienty. Vliv na marketing a UX. Vykreslování v prohlížečích a psychologie člověka. Úvod do AMP. Úvod do prioritizace zdrojů stránky v prohlížečích.
 2. Testování rychlosti: metriky a nástroje
  Nástroje jako WebpageTest.org, Chrome UX Report, Lighthouse nebo DevTools v Chrome. Jak je používat a jaká čísla sledovat? Otestování vašich projektů.
 3. JavaScript a cena jeho spouštění
  Neblokující servírování. Analýza času vykonávání skriptů. Priority stahování a spouštění skriptů. Podmíněné načtení. Skripty třetích stran.
 4. Obrázky
  Lazy loading a jak ho udělat správně? Nový formát WebP. Responzivní obrázky pomocí srcset/sizes. Jak zmenšit datový objem?
 5. CSS a webfonty
  Zmenšení velikosti stylů a správné rozdělení do více souborů. Optimalizace velikosti a servírování. Specifika prohlížečů a rychlé načtení bez probliknutí systémového fontu.
 6. Server, deployment a pokročilé techniky
  HTTP/2 a jeho přínos. Správné nastavení kešování a souvislost s deploymentem. Gzip a Brotli. Role rychlosti backendu a jeho měření. Pokročilé techniky jako Service Worker, inteligentní prefetching a tak dále.

Na konci školení dostanete prezentaci plnou odkazů, schémat fungování a argumentů.

2. den: Rychlost a výkon webu v prohlížeči

Den s Michalem je vymyšlený jako kombinace přednáškové části s prací na několika příkladech typických problémů.

 1. Jak funguje prohlížeč
  Hrubé představení fungování browserů, prakticky s dopady na psaní kódu. Zaměřeno na to co zajímá nás vývojáře – hlavní vlákno (main thread).
 2. Kde začít hledat chybu?
  Představení nástrojů v DevTools. Jak konkrétně fungují a jak z nich číst údaje potřebné k analýze stavu. Jak vytáhnout metriky, které nám rychle odpoví na otázku, zda je problém v našem kódu nebo ne.
 3. Výkon CSS (praktická ukázka)
  Ano. Už samotné CSS, tedy zejména některé jeho vlastnosti, mohou mít přímý vliv na rychlost vykreslení a překreslení stránky. Projdeme všechny faktory, které z pohledu CSS mohou web ovlivňovat.
 4. Výkon JavaScriptu (praktická ukázka)
  JavaScript je problematický. Nemá totiž žádné limity a proto se z něj může jednoduše stát nespoutaný živel, který rychlost webu začne nabourávat z mnoha stran. A taky, že nabourává. Zaměříme se na nalezení problematických míst, které mohou výkon javascriptového kódu ovlivnit.
 5. A teď do praxe
  Návrhové vzory a disciplína. Bez nich to nepůjde. Na školením vám ale umožníme zrychlit weby hned zítra. Projdeme praktické ukázky, uděláme rozbor typických problémů, do kterých se můžete dostávat.

Na konci školení dostanete prezentaci s odkazy, které vám pomohou v praxi.

Průměrné hodnocení 4,96 z 5 hvězdiček.
Na základě 111 hodnocení od 201 účastníků.

Více o kurzu

Průměrné hodnocení 4,72 z 5 hvězdiček.
Na základě 18 hodnocení od 32 účastníků.

Více o kurzu

Ohlasy účastníků

Užitečné informace

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na webové vývojáře a vývojářky, kteří už mají nějaké zkušenosti za sebou. Měli byste ovládat CSS a základy JavaScriptu. Školení se nehodí pro začátečníky a pro netechnické profese.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný váš oblíbený editor kódu.

Související školení

 • Balíček: Organizace CSS a dokumentace frontendu – Adam Kudrna se v tomto dvoudenním školení zaměřuje na témata, která s rychlostí webu nepřímo pomáhají. V prvním dni na organizaci CSS kódu a ve druhém pak na tvorbu dokumentovaných systémů komponent. Při objednávce balíčku ušetříte 490 Kč bez DPH.
 • Balíček: Kompletní JavaScript – JavaScript je pro vývoj webových aplikací nepostradatelný. S Riki Fridrichem ve dvou dnech projdete nejprve JS jako jazyk a pak také doporučené nástroje pro automatizaci, testování a správu balíčků. Při objednávce balíčku ušetříte 490 Kč bez DPH.

Není podstatné, v jakém pořadí kurzy absolvujete. Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.


Cena: 9 490 Kč

Cena s DPH: 11 483 Kč za oba dny dohromady.

💰 Ušetříte 490 Kč bez DPH oproti objednávce jednotlivých školení.

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Podklady a konzultace e-mailem.
Lektor a moderátor.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účastníky předchozích školení.

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Chcete jiný termín, objednat více kurzů nebo firemní školení?
Pište na skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení