Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko Hromadná objednávka – při objednávce ušetříte

Kompletní JavaScript

Momentálně není vypsaný žádný veřejný termín. Napište si o nový na skoleni@vzhurudolu.cz.

Staňte se pokročilým vývojářem JavaScriptu ve dvoudenní intenzivní „nalejvárně“ od zkušeného lektora a vývojáře Rikiho.

Tohle není žádné školení pro začátečníky, ze zkušených udělá ještě zkušenější.

S Riki Fridrichem ve dvou dnech projdete nejprve JavaScript jako jazyk a pak také doporučené nástroje pro automatizaci, testování a správu balíčků.

Lektor

Riki Fridrich

Riki Fridrich

Riki je jeden z nejzkušenějších česko-slovenských javascriptových vývojářů, blogger a populární konferenční řečník. Má téměř dvacetiletou praxi – například z vydavatelství Economia a pro klienty agentury Etnetera. Nyní pracuje pro Mall.cz. Riki kurz vede ve své krásné slovenštině.
Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

1. den: Principy Javascriptu

 1. Základní koncepty: datové typy, mutace, hoisting, scope nebo this
  Víte, co je nejčastější zdroj problémů a frustrace při psaní JavaScriptu? Vývojář, který neovládá základní koncepty. Může se divit, proč {} + [] === 0, ale nechápe, jak v JS fungují datové typy. Pojmy jako hoisting, scope, context a closure sice působí hrozivě, ale ve skutečnosti je to s nimi celkem snadné. Už nebudete zmatení, co vlastne znamená this ve vašem kódu.
 2. Asynchronní kód: callbacky, promisy, async, await
  Bez něj to nejde. Vysvětlíme si callbacky: Jak fungují a jak se neztratit v pyramidě hrůzy. Následují promisy, které dělají asynchronní kód jednodušší. A async/await jsou jen promisy, ale schované do syntaktického cukru. To se vám bude líbit.
 3. ECMAScript 6: datové typy, rest, spread a třídy
  ES6 do JavaScriptu zavedlo spoustu nových zajímavých vlastností. Nové datové typy (např. Set, Map) zjednodušují práci s daty, zatímco rest, spread, deconstruct a fat arrow funkce umožňují čistě a jednoduše napsat dříve nepřehledné věci. JavaScript dostal plnohodnotné třídy, díky kterým se už nebudete muset hrabat v prototypech a jejich dědičnosti.

2. den: Nástroje Javascriptu

 1. Nástroje a ekosystém: NPM, Yarn, Babel, Webpack
  V současnosti se žádný Javascriptu projekt neobejde bez NPM nebo Yarn. Ukážeme si jak je používat a jak toho co nejvíce zautomatizovat.
  Použijeme také Babel: Na transpilaci kódu psaného podle ECMAScript 6 tak, aby fungoval i ve starších prohlížečích. Pomocí Webpacku spojíme skripty, styly, obrázky a všechno ostatní do balíčků pro lokální vývoj i produkci.
 2. Testování: Karma, Mocha, Chai
  Psát testy je jednoduché, pokud umíte psát testovatelný kód. Ukážeme si, jak na to. Předvedeme si základní nástroje pro spouštění, organizaci a vyhodnocování testů (např. Karma, Mocha, Chai) a různé další užitečné nástroje (např. Code coverage, kvalita a komplexita kódu).
 3. Kvalita kódu a spolupráce: Dokumentace a linting
  Váš kód není nikdy finální a nikdy ho nepíšete sami. Proto je dobré vědět, jak kód refaktorovat (i automaticky). Psaní dokumentace nemusí být nepříjemná povinnost. Linting a automatické formátování pomáhá vývojářům psát přehledný kód v jednotném stylu.

Průměrné hodnocení 4,90 z 5 hvězdiček.
Na základě 159 hodnocení od 303 účastníků.

Více o kurzu

Průměrné hodnocení 4,98 z 5 hvězdiček.
Na základě 64 hodnocení od 112 účastníků.

Více o kurzu

Ohlasy účastníků

Užitečné informace

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na profesionální vývojáře. Měli by umět programovat a v JavaScriptu mít alespoň něco menšího napsaného. Kurz ocení také vývojáři pracující v týmu nebo na větším projektu, který jim začíná přerůstat přes hlavu.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný: váš oblíbený editor kódu, NodeJS, GIT.

Související školení

 • Balíček: Organizace a dokumentace frontendu – Adam Kudrna se v tomto dvoudenním balíčku zaměřuje na témata, která souvisí s CSS, jeho organizací a pak tvorbou dokumentovaných systémů komponent. Při objednávce balíčku ušetříte 490 Kč bez DPH.
 • Organizace CSS kódu – Rychlost je pro weby zásadní. Zlepšuje konverze a díky tomu, že na ni hledí Google, také zvyšuje návštěvnost. Všechny vědomosti o optimalizaci rychlosti webu dostanete ve dvou dnech a pod vedením Martina Michálka a Michala Matušky.

Není podstatné, v jakém pořadí kurzy absolvujete. Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.


Cena: 9 490 Kč

Cena s DPH: 11 483 Kč za oba dny dohromady.

💰 Ušetříte 490 Kč bez DPH oproti objednávce jednotlivých školení.

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Podklady a konzultace e-mailem.
Lektor a moderátor.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účastníky předchozích školení.

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Chcete jiný termín, objednat více kurzů nebo firemní školení?
Pište na skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení