Logo Vzhůru dolů: Mlátek a želízko

AMP: rychlé weby snadno

Příští termín: 8. 10. 2019 v Konferenční centrum GreenPoint Praha
Cena: 4 990 Kč bez DPH
Nový kurz!

Prohlédnout termíny

Poznejte technologii pro tvorbu bezkonkurenčně rychlých webů na celodenním technickém workshopu.

AMP je framework pro tvorbu obsahových webů a e-shopů. Jde o relativně jednoduchý doplněk k vašim stávajícím webům nebo PWA, progresivním webovým aplikacím.

Náš nový kurz poskytuje možnost si technologii vyzkoušet ve spolupráci s lektorem, který má široký rozhled a praktické zkušenosti. Dozvíte se, jak s AMP začít, aniž by vás to stálo příliš času a také načerpáte argumenty pro prosazování u klientů nebo kolegů.

Martin Michálek

Lektor: Martin Michálek

Martin je konzultant rychlosti webů na volné noze. Pomáhá značkám jako Rohlik.cz, Livesport nebo Sazka. AMP je aktuálně jeho nejoblíbenější technologie, na kurzu vám ukáže proč. Píše blog Vzhůru dolů a je autorem několika knih, včetně nové o AMP.
Více o lektorovi

Fotky ze školení

Obsah

Školení koncipujeme jako praktický workshop doplněný teoretickým výkladem. Během dne vytvoříme AMP verzi detailu produktu e-shopu. Na příkladu uvidíte výhody i omezení této technologie.

Jsou AMP stránky opravdu rychlostně bezkonkurenční? Proč nestačí běžný web? Projdeme společně i pár případových studií pro různé obory, od obsahových webů, včetně těch s příjmy z reklamy, až po e-shopy.

Technické detaily síťové architektury: AMP Cache, AMP Viewer, AMP Optimizer a další. Možnosti implementace: klasicky s AMP verzí, jen AMP, pluginy do CMS jako je WordPress nebo Drupal. Jak AMP verzi navrhnout a kde ji vyzkoušet.

Odlišnosti od běžného HTML, CSS a JavaScriptu. Validace. Co je AMP layout? Omezení AMP webů z pohledu designu a funkčnosti. Použití základních komponent: obrázky, lightbox, karusel nebo amp-iframe.

Pojďme programovat v AMP: komponenty amp-bind, amp-list nebo amp-script. Napojení na vaše API a okamžitá aktualizace obsahu v AMP Cache. Uložení údajů uživatele, přihlašování, paywall… Napojení na PWA a plnohodnotný web.

Technologii už známe, pojďme přesvědčit kolegy, šéfy, klienty. Jak odhadnout časovou náročnost? Jak vyhodnocovat nasazení AMP? Budoucnost technologie a další obory její působnosti: reklama, e-mail nebo stories.

Na konci školení dostanete:

  • repozitář s hotovým příkladem,
  • prezentaci s odkazy, schématy fungování a argumenty,
  • licenci k e-booku Vzhůru do AMP.

Pro koho to je?

Kurz je zaměřený na techniky – profesionální webové vývojáře, vývojářky a jejich šéfy. Měli byste umět HTML, CSS a základy JavaScriptu. Školení stavíme tak, abyste si něco nového odnesli i v případě, že s AMP už nějaké zkušenosti máte. Netechnikům doporučujeme Martinův e-book nebo články na Vzhůru dolů.

Co potřebujete?

Školení sice zvládnete i s blokem a tužkou, ale lepší je mít vlastní laptop, na kterém bude nainstalovaný váš oblíbený editor kódu a nějaký webový server.

  • Optimalizace rychlosti webu – AMP vám k rychlému webu může velmi pomoci, přesto se neobejdete bez znalosti problematiky rychlosti webu: Obě školení je možné objednat najednou. Ušetříte 490 Kč a můžete uplatnit další standardní slevy. Stačí to uvést do poznámky při objednávce.
  • Kódování newsletterů – Tomáš Krejčí na kurzu více rozebírá jednu z části rodiny AMP technologií – AMP pro e-mail.

Není podstatné, v jakém pořadí kurzy absolvujete. Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.


Cena: 4 990 Kč

(6 038 Kč s DPH)

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–16 účastníků.
Oběd a občerstvení během dne.
Konzultace e-mailem od lektora.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účasníky předchozích školení.

Veřejné termíny

8. 10. 2019
(v Praze
za 4 990 Kč)
12 míst ze 16 Objednat
7. 11. 2019
(v Praze
za 4 990 Kč)
15 míst ze 16 Objednat
5. 2. 2020
(v Praze
za 4 990 Kč)
16 míst Objednat

Jiný termín nebo firemní školení?
skoleni@vzhurudolu.cz

GoPay Mastercard VISA

Podmínky školení


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

5 let zkušeností

100 školení

1 000 účastníků

…a hektolitry vypité kávy.

6 důvodů, proč jít na naše školení