Levnější „CSS: moderní layout“

Knížka a e-book „CSS: moderní layout“ stojí od června do září jen 199 Kč.

AMP: rychlé weby snadno


⚠️ Pozor, školení ze Vzhůru dolů již nenabízíme.
Můžete se zdarma podívat na záznamy našich webinářů nebo si objednat školení rychlosti webu na PageSpeed.cz.

Poznejte technologii pro tvorbu bezkonkurenčně rychlých webů na celodenním technickém workshopu.

⚠️ Toto školení již není v naší nabídce. Podívejte se na naše další kurzy.

AMP je framework pro tvorbu obsahových webů a e-shopů. Jde o relativně jednoduchý doplněk k vašim stávajícím webům nebo PWA, progresivním webovým aplikacím.

Náš nový kurz poskytuje možnost si technologii vyzkoušet ve spolupráci s lektorem, který má široký rozhled a praktické zkušenosti. Dozvíte se, jak s AMP začít, aniž by vás to stálo příliš času a také načerpáte argumenty pro prosazování u klientů nebo kolegů.

Martin Michálek

Lektor: Martin Michálek

Martin je konzultant rychlosti webů na volné noze. Pomáhá značkám jako Rohlik.cz, Livesport nebo Sazka. AMP je aktuálně jeho nejoblíbenější technologie, na kurzu vám ukáže proč. Píše blog Vzhůru dolů a je autorem několika knih, včetně nové o AMP.

Více o lektorovi

Obsah

Školení koncipujeme jako praktický workshop doplněný teoretickým výkladem. Během dne vytvoříme AMP verzi detailu produktu e-shopu. Na příkladu uvidíte výhody i omezení této technologie.

Jsou AMP stránky opravdu rychlostně bezkonkurenční? Proč nestačí běžný web? Projdeme společně i pár případových studií pro různé obory, od obsahových webů, včetně těch s příjmy z reklamy, až po e-shopy.

Technické detaily síťové architektury: AMP Cache, AMP Viewer, AMP Optimizer a další. Možnosti implementace: klasicky s AMP verzí, jen AMP, pluginy do CMS jako je WordPress nebo Drupal. Jak AMP verzi navrhnout a kde ji vyzkoušet.

Odlišnosti od běžného HTML, CSS a JavaScriptu. Validace. Co je AMP layout? Omezení AMP webů z pohledu designu a funkčnosti. Použití základních komponent: obrázky, lightbox, karusel nebo amp-iframe.

Pojďme programovat v AMP: komponenty amp-bind, amp-list nebo amp-script. Napojení na vaše API a okamžitá aktualizace obsahu v AMP Cache. Uložení údajů uživatele, přihlašování, paywall… Napojení na PWA a plnohodnotný web.

Technologii už známe, pojďme přesvědčit kolegy, šéfy, klienty. Jak odhadnout časovou náročnost? Jak vyhodnocovat nasazení AMP? Budoucnost technologie a další obory její působnosti: reklama, e-mail nebo stories.

Na konci školení dostanete:

  • repozitář s hotovým příkladem,
  • prezentaci s odkazy, schématy fungování a argumenty,
  • licenci k e-booku Vzhůru do AMP.

V ceně

Slevy

Veřejné termíny

Kurz momentálně nemá vypsané žádné termíny.

Objednejte více videí a školení na jednu fakturu a se slevou 10 %.

GoPay Mastercard VISA


Proč jít na kurzy Vzhůru dolů?

11 let zkušeností

211 školení

2 840 účastníků