machal.creativity.cz - Martin Michálek

stálý obsah

Průvodce nezkušeného kodéra

...aneb jak se spřátelit s CSS layoutem a nedostat přitom pohlavní nemoc.

Poslední úprava: 10. 11. 2002.

  1. Naučte se HTML. Bez legrace. Přijděte na to, že <p class="nadpis3"> je vlastně <h3> a že v HTML je spousta srandovních značek, které jste dříve neznali a můžete dát konkrétní části dokumentu ten význam, který má. Naučte se dokument správně strukturovat.
  2. Naučte se XHTML. To už půjde rychleji. Hlavně zapomeňte na značky, na které už dneska holky neletí. Na značky a atributy, které popisují vzhled, nikoliv obsah. Značky, které popisují vzhled jsou třeba <center>, <font> značky dávající význam obsahu jsou například <h1>, <acronym>. Jenže to jsme furt u předehry.
  3. Naučte se CSS. Jazykem CSS nadefinujete vzhled vašeho strukturovaného XHTML dokumentu.
  4. Umíte? Má to ale zádrhel. Výrobci prohlížečů si z vás trochu vystřelili a prohlížeče mají jednak různou podporu CSS, jednak hodně chyb. A slečna začíná být trochu nervózní.
  5. Teď praxe. Takže znáte antikoncepci? Teď už snad jen spojení... nebo spíše oddělení informace a vzhledu.
  6. Nechte si najít chyby. Možná by nebylo od věci seznámit se s někým zkušenějším a zkusit ohodnotit své výkony. Validatory vám pomůžou odstranit zbytečné chyby.

Teď už zbývá jenom půlroční opakování a zkoušení s různýma partnerkama a nakonec se z vás stane oblíbený... ehm.. kodér. Stejně jako v reálném životě: Se ženskýma jsou jenom problémy, ale bez nich to nejde.

menu

hledání & vzkazy

stálý obsah

kontakt

E-mail

změna layoutu

rodina

otec a matka

bráchové

Na stránce je použita technologie blízká XHTML+CSS, používejte ji také, nebuďte prasata.

RSS powered by RSSify by VoidStar.com by Garçon.cz

Powered by BLOGGER.

Hostuje Impello.