machal.creativity.cz - Martin Michálek

16:59 Dneska jsem měl po delší době čas projít si oblíbené světové webdesignérské blogy. Mnoho z nich se zmiňuje o setkání kreativních lidí technického světa v NYC. Když vidím, jak si vzájemně naslouchají flashový designér Joshua Davis a standartizátor CSS Eric Meyer, napadá mě, proč něco takové nefunguje i u nás...? Kdyby někteří designéři přispívající třeba na Jsem.cz pracovali pro velké české firmy, nemusel by (technologicky sice dobře provedený) nový design Živě vypadat tak nemastně. Jsme v naši vesnici ještě uzavřeni v ghettech.

18:41 Že by u nás blogovaly i matky v domácnosti se zatím konstatovat nedá, i když horníci už blogují ;). Blogerská obec se líhne z lidí, kterým je web zaměstnáním. V posledních dnech jsem zaznamenal dva kvalitní přírustky: Letem světem Lukáše Oborského a Pixyho blogy.

13:39 Až dosud jsem byl prase. A to proto, že na jiném místě stránky odkazuju se slovy „...používejte ji také, nebuďte prasata” na XHTML a CSS validaci této stránky. Až dodnes neprošla. Proč?

  • Protože při vkládání odkazů jsem zapomínal přepisovat znak & na entitu &amp. Protože v XHTML je & znak se zvláštním významem a ty je potřeba přepisovat na entity.
  • Protože jse párkrát zapoměl zapsat koncový tag <p>
  • Protože jsem měřil návštěvnost TopListem a ten v měřícím kódu používá třebas parametr target="_top", který se v XHTML nevyskytuje. Autor TopListu slíbil nápravu, ale zatím nepřijela. Nebýt prase je pro mě důležité, takže už neměřím.
  • Protože v CSS jsem používal proprietální rozšíření MSIE jako třeba cursor: hand namísto cursor: pointer.

Navíc Martin Kopta a Lukáš Oborský si všimli dvou nedodělávek na skriptu přepisujícím datum. Takže nový skript už nevypisuje nulu před jednočíslelným datem a správně vynechává čárky, které se v českém datu nepíšou.

menu

hledání & vzkazy

stálý obsah

kontakt

E-mail

změna layoutu

rodina

otec a matka

bráchové

Na stránce je použita technologie blízká XHTML+CSS, používejte ji také, nebuďte prasata.

RSS powered by RSSify by VoidStar.com by Garçon.cz

Powered by BLOGGER.

Hostuje Impello.