Vyvíjet weby na míru s WordPressem může být fajn zážitek. Na našem kurzu proniknete do jeho principů, chytnete jej za správný konec a vytěžíte z něj maximum.

WordPress není žádný svatý grál, ale výborně plní hlavní požadavek – tvorbu kvalitních webů s redakčním systémem, aniž byste museli programovat. Kdysi pouhé blogovátko, dnes solidní a univerzální CMS, který roste nejrychleji ze všech. Jak řekl zakladatel WordPressu Matt Mullenweg:

I see the future of WordPress as a web operating system.

Možná tomu po prvním vyzkoušení moc nevěříte. Když ale proniknete hlouběji a porozumíte jeho filozofii, zjistíte, že WordPress může být dobrý a věrný pomocník.

Jan Bien

Lektor: Jan Bien

Honza má třináctiletou zkušenost s webařinou a patří ke špičce českých odborníků na WordPress. Vývojem nebo konzultacemi pomáhá s weby desítkám menších i větších firem a o WordPressu rád píše. Honza je nezávislý profesionál s působivými referencemi od klientů.
www.janbien.cz

Obsah

 1. WordPress
  Základní principy: Co je to šablona, téma vzhledu a co plugin? Modifikace výchozího chování, přizpůsobení. Datové struktury, důležité funkce, shortcode, widgety a AJAX. Probereme i webhosting.
 2. Implementace vlastního designu
  Správný postup kódování: Vysvětlíme základní hierarchii šablony. Ukážeme vlastní kodérské workflow, třeba s Gruntem. Jak na závislosti a jak mít frontend zcela pod kontrolou? Child themes.
 3. Vícejazyčné weby
  Jak překládat a stavět přeložitelné šablony a pluginy.
 4. Pluginy, které určitě potřebujete
  Co si psát po svém a co svěřit pluginům? Pluginy pro SEO, pro formuláře. Jak vylepšovat a přidávat funkce, nebo zlepšit administraci. Probereme page buildery a debugování.
 5. Výkon
  Musí trvat generování stránky přes sekundu? Minifikace a spojování mezi šablonou a pluginy. Jak na asynchronní načítání JS nebo kritické CSS s pomocí WordPressu.
 6. Bezpečnost
  Je WordPress opravdu tak děravý? Projdeme bezpečnostní aktualizace, prevenci i metody ochrany proti nepřátelským útokům.
 7. WordPress na 100 a jeden způsob
  Například: WordPress Multisite, WordPress s vlastní strukturou adresářů, WordPress a Composer, VersionPress, zajímavé implementace a optimalizace WordPressu.

Školení probíhá formou výkladu doplněného diskuzemi a interaktivními ukázkami, aby si účastníci důležité věci vyzkoušeli.

Veřejné termíny

1. 6. 2017 2017-06-01T17:30 Mistrovský vývoj webů na WordPressu Vyvíjet weby na míru s WordPressem může být fajn zážitek. Na našem kurzu proniknete do jeho principů, chytnete jej za správný konec a vytěžíte z něj maximum. (KC Greenpoint, PrahaDvouletky 529/42, Praha 10) Objednat
14. 11. 2017 2017-11-14T17:30 Mistrovský vývoj webů na WordPressu Vyvíjet weby na míru s WordPressem může být fajn zážitek. Na našem kurzu proniknete do jeho principů, chytnete jej za správný konec a vytěžíte z něj maximum. (KC Greenpoint, PrahaDvouletky 529/42, Praha 10) Objednat

Firemní školení

Školení je také možné objednat jako individuální do vaší firmy.
Kontaktujte Martina Michálka, martin@vzhurudolu.cz.
Více informací

Pro koho to je?

Školení jsme vymýšleli na míru profesionálním webovým kodérům a vývojářům. Znát WordPress nemusíte. Věříme ale, že obsah školení v mnohém inspiruje i zkušenější. Budeme se bavit hlavně o využití WordPressu pro prezentační a obsahové weby.

Co potřebujete?

Základní znalost PHP a frontendových technologií (CSS, JS, HTML). Pokud si vše chcete na školení „osahat“, vezměte si vlastní notebook. Případně vám jej zapůjčíme.

Vhodně se doplňuje s dalšími kurzy:

Na druhé a další školení dostanete desetiprocentní slevu.

Místo konání

Konferenční centrum GreenPoint je klidné místo uprostřed zahrady.
Dopravně dobře dostupné metrem na Skalku, tramvají (i z Hlavního nádraží) a s možností parkování.
Adresa: Dvouletky 529/42, Praha 10.

 • Konferenční centrum Grenpoint
 • Konferenční centrum Grenpoint
 • Konferenční centrum Grenpoint
 • Konferenční centrum Grenpoint
 • Konferenční centrum Grenpoint
 • Konferenční centrum Grenpoint

Cena: 4 490 Kč

(5 433 Kč s DPH)

V ceně

Kurz 9:30–17:30 pro 5–15 účastníků.
Oběd a občerstvení během dne.
Konzultace emailem od lektora.

Slevy

Platí vždy jedna, ta vyšší:
20 % pro nepodnikající studenty.
10 % pro účasníky předchozích školení.

Objednávka

kurzu „Mistrovský vývoj webů na WordPressu”
Informace o pořadateli, postupu objednávky a storno podmínkách.
Toto školení si můžete objednat také do firmy.